כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>בניה ירוקה >>בנייה ירוקה - סביבת הבית
   בנייה ירוקה - סביבת הבית
לחץ להגדלה
הדעה הרווחת כי בנייה ירוקה נובעת מאידיאל בלבד וכי אלה המתגוררים בבית ירוק הם "פריקים" יוצאי דופן, אינה נכונה. כן, אומנם בנייה ירוקה תורמת את שלה לאיכות הסביבה ולשמירה על אורח חיים נכון, אך חשוב מכך היא הרבה יותר נוחה, יעילה ובריאה לדיירים עצמם.

מאת: סקופ אתרים בע"מ
פורסם: 25/12/08 14:10

בנייה ירוקה

 

אם בעבר כשדיברו על בנייה ירוקה הורמו הגבות אל על והעניין היה נראה דמיוני ולא קשור למציאות הישראלית, הרי שהיום, יותר ויותר אנשים בונים את בתיהם על פי הגישה של בנייה ירוקה. בנייה מסוג זה מייצגת גישה מערכתית כוללת לבנייה והפעלה של בנייני מגורים ובתים. זה מתחיל מהתכנון עד הבנייה ובהמשך נוגעת למהלך המגורים בבית.

הדעה הרווחת כי בנייה ירוקה נובעת מאידיאל בלבד וכי אלה המתגוררים בבית ירוק הם "פריקים" יוצאי דופן, אינה נכונה. כן, אומנם בניה ירוקה תורמת את שלה לאיכות הסביבה ולשמירה על אורח חיים נכון, אך חשוב מכך היא הרבה יותר נוחה, יעילה ובריאה לדיירים עצמם. למשל, הוצאות התפעול של בית כזה נמוכות מאוד. ברור שחשמל שעובד באמצעות אנרגיה סולארית זול יותר מתשלום לחברת החשמל לישראל.

 גם נוחות הבית גבוהה בהרבה מבנייה קונבנציונאלית והאסתטיקה ברוב הבתים הללו עולה בהרבה על הבתים הסטנדרטיים. כתוצאה מכך גם קל הרבה יותר למכור אותם. 

בנייה ירוקה מביאה תועלת רבה לבונים, לדיירים ולסביבה. היא יוצרת סביבה נוחה ובריאה למגורים ומשתלבת בצורה אורגנית עם הסביבה הטבעית.

העקרונות המרכזיים בבנייה ירוקה הם שימוש ושימור של מאגרים טבעיים, שיפור זרימת האוויר ואיכותו בבית ובחוץ, ושיפור האנרגיה בבית. 

 כדי להשיג את המטרות הללו מנצלים את שטח הבית בצורה מקסימאלית, ממקמים את הבית בכיוון בו יוכל לנצל את האור הטבעי ולהשתמש בקרני השמש, ומפתחים את הנוף מסביב לבית בצורה שתאפשר ניצול של מים ניגרים להשקיה. התכנון צריך להיות כזה שלא תתבצענה כמעט חפירות או עבודות עפר לצורך הקמת הבית. חומרי הבנייה יהיו כאלה שאינם מתכלים כמו עץ, בוץ, חציר ועדיף שיהיו מאותו אזור בו נבנה הבית. תחזוקתם של חומרי הבניין תהיה נמוכה ויהיו להם חיים ארוכים. חשוב מאוד שחומרים אלה יהיו נקיים ולא פולטים רעלנים לאוויר.

 קצת על חומרים:

-          אדמה. הבנייה מאדמה נחשבת אומנם פרימיטיבית, אך למעלה ממחצית אוכלוסיית העולם מתגוררים מבתים עשויים אדמה. בתימן ישנם בניינים בני שמונה קומות שעומדים על תילם כמה מאות שנים והם עשויים מאדמה. כיום, במדינות מתפתחות כמו גרמניה וניו זילנד כבר הכינו תקינה לבנייה מאדמה.

אפשר לבנות מלבני בוץ העשויים מחרסית, חול ומים שמוכנסים לתוך תבניות ומוצאות לייבוש. הן מוכנות לשימוש לאחר 30 יום, חזקות וקשוחות.

שיטה נוספת היא בנייה מאדמה מהודקת. מניחים תערובת לחה של חרסית וחול בתוך תבניות ומהדקים.

גם בנייה מבלוקים לחוצים מבוססת על אדמה.

-          בנייה בקש. נמצא בשימוש לצרכי בניין כבר אלפי שנים, וכיום, לאחר הפסקה היא שוב צוברת תאוצה. הקש עמיד בפני ריקבון כי מכיל עמו גדולה של סיליקה. חבילות הקש מיוצרות בשדה  גם כאן ישנן מספר שיטות כמו בניית הקירות מחבילות הקש והנחת גג עליו באופן זמני. שיטה נוספת היא קירות נושאים ושלד עץ קל.

קיימים חומרי גלם נוספים עליהם יכולה להתבסס כמו שצריך בנייה ירוקה. הם נמצאים סביבנו, הם זולים והם לא פחות טובים מבטון.

 

עוד על בניה ירוקה ו אנרגיה ירוקה תמצאו באתר של חברת סולארפאוור

http://www.solarpower.co.il

נתניה , תיק מפעל, תיק שטח

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
יש גם בנייה ירוקה ממחזור 
גובי,goo.d@ff.fr (24/10/2011)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר