כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרים אורגניים >>מוצרים אורגניים
   מוצרים אורגניים
לחץ להגדלה
כרגע, עדיין כוחם של הרגלי הצריכה בעולם המערבי גובר על מגמות השינוי. בישראל למשל, שוק החקלאות האורגנית מהווה רק כ-4.5% מהחקלאות הסטנדרטית. בארצות הברית לעומת זאת מדובר בכ-9% ובאירופה 15% מהגידולים הם אורגניים.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 18/01/09 11:31

 מוצרים אורגניים  

לרבים מאיתנו נראה המעבר של יותר ויותר אנשים מצריכה קבועה של מוצרים רגילים לשימוש במוצרים אורגניים, כפלא או מהלך לא טבעי. אנו שוכחים עובדה פשוטה, שעד תחילתה של מהפכת התיעוש שהחלה לפני עשורים לא רבים בארצות הברית ומשם לכל רחבי העולם, כולל ישראל, אבותינו (לא אברהם, יצחק ויעקב, אלא סבא וסבתא), השתמשו במוצרים שהכי קרובים לטבע. האורגני של היום היה הקונבנציונלי של פעם. המעבר למוצרים אורגניים, אם כן, אך טבעי הוא. האדם חוזר לטבע לאחר שחש על גופו ונפשו כי מוצרים מעובדים, משומרים, רוויי צבעי מאכל, חומרים משמרים, כימיקאלים, אנטיביוטיקה, וחומרים מזוקקים כמו הקמח הלבן, הסוכר הלבן והמוצרים המיוצרים מהם, מזיקים לו.

סבא וסבתא לא היו מזקקים את הלחם כדי שיהיה לבן ויפה. הם הבינו שרוב המרכיבים התזונתיים, הויטמינים והמינרלים שבלחם, נמצאים דווקא בקליפה העוטפת את הגרעין. קליפה זו מוסרת במהלך ייצורו של לחם לבן אחיד המצוי במכולותינו וברוב העוגות.

לכן, השינוי המתחולל כיום הוא למעשה חזרה למקורות ולא המצאת הגלגל מחדש. מרבית מצרכני מוצרים אורגניים עושה זאת גם מדאגה לילדים. מחקרים רבים הוכיחו כי מזון ממותק, מזוקק ומשומר, בעיקר הפחמימות הפשוטות, מלבד ערכו התזונתי הלקוי, גורם לבעיות קשב וריכוז אצל ילדים והפרעה במהלך תקין של הלימודים בבית הספר.

גם בשוק מוצרי הקוסמטיקה, תפסו מוצרים אורגניים מקום של כבוד.השמפו של "בראשית" עדיין לא מסכן את הרווחים "הד אנד שולדרס", אך חופפים רבים כבר גילו את איכויותיו, במיוחד אלה שסבלו מכמות הכימיקאלים הגדולה הנמצאת בשמפואים התעשייתיים.

סיבות אלה ונוספות גרמו לכך כי הביקוש למוצרים אורגניים הולך ומתעצם בארץ ובעולם. אנשים רבים, החלו לשים לב למה שהם מכניסים לפה ולחפש אותו על מדפי החנויות. כרגע, עדיין כוחם של הרגלי הצריכה בעולם המערבי גובר על מגמות השינוי. בישראל למשל, שוק החקלאות האורגנית מהווה רק כ-4.5% מהחקלאות הסטנדרטית. בארצות הברית לעומת זאת מדובר בכ-9% ובאירופה 15% מהגידולים הם אורגניים.

עם זאת, בישראל קיימת עלייה של למעלה מ-20% בייצור אורגני בכל שנה. רוב המוצרים מופנים לייצוא.

במדינתנו המתפתחת בתחום האורגני ישנם מספר גופים הממונים על ידי משרד הבריאות כדי לפקח על מוצרים אורגניים בישראל. אחרי הכל, הצרכן משלם סכום גבוה על המוצר והוא רוצה להיות בטוח שהמוצר אכן אורגני. 

 מרבית המוצרים האורגניים גבוהים במחיריהם בכ-20% ולעתים גם יותר מן המוצרים הלא אורגניים. חלק מן הגורמים לכך הם שיטות השיווק וההפצה, אורך החיים הקצר של המוצר, אריזת המוצר ( עליה להיות מותאמת לסוג המוצרים הזה) והיבולים הקטנים יותר בגלל השימוש הדל בדשן.

 אם אתם משלמים מחירים אלה, כדאי שתוודאו שהמוצר אכן אורגני. יש להסתכל על אריזת המוצר ולמצוא את המדבקה עליה כתוב "טוב השדה". מוצרים בעלי אישור זה מעידים על כך שהמוצר נמצא בפיקוח הארגון לחקלאות אורגנית.

בכל מקרה, כרגע, מרוב התוצרת האורגנית בישראל נהנים דווקא צרכני מוצרים אורגניים מחו"ל, כיוון שרוב הייצור מיועד לייצוא, בעיקר לארצות כמו ארצות הברית וקנדה. מתברר שגם שם יש אנשים שהחליטו לחיות כפי שחיו הסבא והסבתא שלהם.

 

 קרא עוד אודות מוצרים אורגניים

שוק מוצרים אורגניים - סקירה כללית

ההיסטוריה של החקלאות האורגנית

חקלאות אורגנית בישראל

 

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר