כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מוצרים אורגניים >>ירקות אורגניים - עובדים עם האדמה
   ירקות אורגניים - עובדים עם האדמה
לחץ להגדלה
הרעיון בגידול ירקות אורגניים וגידולים אורגניים בכלל, הוא שילוב מזון בריא בקרקע בריאה באינטראקציה עם בעלי החיים, הקרקע, הטופוגרפיה ומזג האוויר באזור הגידול.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 12:04

 ירקות אורגניים - עובדים עם האדמה

 

מי שגידל אי פעם ירקות אורגניים יכול לספר לכם על החוויה של אכילת עגבנייה טרייה, אדומה ועסיסית שזה הרגע נקטפה מן האדמה. טעמם של ירקות אורגניים במיוחד אלה שנאכלים מיד אחרי קטיפתם שונה לאין ערוך מירק רגיל. זאת ועוד, ירקות אורגניים ואלה הנאכלים מיד עם קטיפתם מכילים ערכים תזונתיים רבים וגבוהים יותר מכל מזון אחר.

ניתן לאכול ירקות אורגניים ללא שטיפה וישר מן האדמה כיון שאין כאן חשש של רעילות מחומרים כימיים ואחרים. שיטת ההדברה בגידולים אורגניים היא ביולוגית, לכן אין מקום לכימיקאלים.

הרעיון בגידול ירקות אורגניים וגידולים אורגניים בכלל, הוא שילוב מזון בריא בקרקע בריאה באינטראקציה עם בעלי החיים, הקרקע, הטופוגרפיה ומזג האוויר באזור הגידול.
דרך  גידול ירקות אורגניים מונע בעיות בו אנו נתקלים בשיטות הקונבנציונאליות. הקרקע המזדהמת, המים המורעלים ופגיעה באיזון העדין של שרשרת המזון המקומית, שאריות החומרים הכימיים על הירקות המגיעים לשולחן האוכל שלנו, ויצירת חרקי על שלא מושפעים משום חומר, הם נזק סביבתי בריאותי בל ישוער. 

 למעשה, בעבר כל החקלאות הייתה אורגנית. כל אחד גידל את המזון שלו ומקסימום של סביבתו הקרובה. היום מגדלים בספרד תפוזים שמגיעים בסופו של דבר לתל אביב. שיטת התיעוש מאלצת את הגידול להיות הרבה פחות טבעי.

לכן, גידול ירקות אורגניים אינו המצאת הגלגל מחדש. חקלאים המגדלים ירקות אורגניים משתמשים בשיטות הקיימות כבר אלפי שנים ונוסו בהצלחה רבה במדינות רבות.
שיטת הגידול האורגנית שמה דגש על זרימה עם הקרקע. לא הולכים נגדה, אלה איתה. שומרים על הפוריות של הקרקע והיא הולכת איתנו.

כשהולכים על פי עיקרון זה אין צורך בכימיקאלים סינתטיים לדישון והדברה. מה שעושים זה גידול מספר זנים על אותו תא שטח, משק חי בשילוב משקים אחרים בעישוב ודישון ושימוש בזרעים מקומיים משובחים.

התפיסה הכללית את הקרקע משתנה לפתע וכבר לא רואים בה תרנגולת המטילה ביצי זהב ולעיתים קרובות מעבר לכוחה ויכולתה, אלא מתייחסים אליה כאימא אדמה המספקת לנו אוכל. בין היתר ירקות אורגניים.

 

אם אנו מתייחסים לחלקת האדמה כאל תזמורת בה מככבים חיידקים ובקטריות, ציפורים וקרפדות, פרחים וצמחים, ושאר ירקות, לא נותר לנו אלא להיות המנצח שלא נותרת לו הרבה עבודה. הטבע עושה את שלו. אנחנו עושים את השילוב הראשוני עם הקרקע.

 האלמנטים החשובים בגידול ירקות אורגניים:

-          רוטציה. בכל שנה הגידולים מתחלפים בין החלקות, בניגוד לחקלאות רגילה בה מגודל אותו זן מאותו משפחה באותו מקום. לשיט הרוטציה יש יתרון כי הצמחים לא יורשים מחלות או חיידקים.

-          קומפוסט. דשן אורגני שנוצר מפירוק  שאריות ירקות, מגזם צמחים או גללי בהמות וחיות.

-          ירקות אורגניים גדלים ביחד. כל המינים גדלים בצורה מעורבת יחד עם הצמחייה,  החרקים והמיקרו אורגניזמים בקרקע. מתפתח חיסון טבעי, הגנה ויכולת התמודדות. הירקות והצמחים מסייעים אחד לשני דווקא בשל תכונותיהם השונות.

בכל הגידולים של ירקות אורגניים משתמשים בהדברה ביולוגית או מחומרים טבעיים בלבד כמו תמציות משום , אכיניציאה וכדומה.

לכולם ברור שירקות אורגניים אפשריים לגידול עם קצת סבלנות והתמדה ואם כל אחד יספק המזון לסביבתו הקרובה.

 

מאמרים וכתבות בנושאים: ירקות אורגניים / מוצרים אורגניים / חקלאות אורגנית
 

מוצרים אורגניים

שוק מוצרים אורגניים – סקירה כללית

ההיסטוריה של החקלאות האורגנית  

 

 

<
   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר