כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>זיהום אוויר >>זיהום אוויר - השפעות בריאותיות
   זיהום אוויר - השפעות בריאותיות
לחץ להגדלה
מדוע חלה מודעות גבוהה לנושא זיהום האוויר, מה קרה שפתאום אכפת לנו מהטבע שלנו, ומפינות החמד המועטות שנותרו לנו? מה גורם לנו לצאת מהכלים פתאום כשמקימים לנו בית חרושת בשמורת טבע, או לחילופין מחליטים לבנות תחנה מרכזית סואנת ומעשנת מול ביתנו?

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 12:59

זיהום אוויר – השפעות בריאותיות

 

זיהום אוויר תופס כותרות וכבר לא עובר לידינו כמו אוויר. ומדוע, מה קרה שהחלה מודעות מוגברת לעניין ? מה גורם לנו לצאת מהכלים פתאום כשמקימים לנו בית חרושת מתחת לבית או לחילופין מחליטים לשים לנו מול דלת הכניסה תחנה מרכזית סואנת ומעשנת. התשובה היא פשוטה, אנו פשוט חשים זאת על בשרינו. בצורה הקיצונית ביותר, נחוש זאת אם אנו גרים בכפר או בפריפריה, רחוקים ממכוניות ומפעלים ומשאון העיר הגדולה. ברגע שאנו מגיעים ממעוננו הנקי בכפר ולו ליום אחד לעיר הגדולה, אנו נרגיש את השינוי בריאות שלנו. יהיה קשה לנשום, יהיו לנו ליחות וכאב ראש.  זיהום אוויר בערים הגדולות פשוט גורם למחלות וזה מוכח.

ארגון הבריאות העולמי קובע כי בעולם כיום מתים למעלה מארבע וחצי מליון אזרחים מדי שנה באופן ישיר מזיהום אוויר. כן, זיהום אוויר הוא הסיבה.

לפי נתונים אלה, זיהום אוויר גורם ליותר מקרי מוות בשנה מאשר גורמות תאונות דרכים. מקרים של קוצר נשימה, ברונכיטיס, דלקות בדרכי הנשימה, אסטמה ואלרגיות שונות בדרכי הנשימה, מחמירות כתוצאה מזיהום אוויר.

ארגון הבריאות העולמי טוען כי זיהום אוויר גורם גם למחלות לב ומחלות בכלי הדם כולל סרטן.

 כפי שאמרנו בתחילת המאמר, ארצות הברית עוד בעידן בוש והרבה מאוד בזכותו ודחיפתו של סגן הנשיא לשעבר , אל גור, החלה במספר רפורמות כדי להפחית זיהום אוויר ונזקיו. לדוגמא, משרד הגנת הסביבה האמריקאי מכין תוכנית שינוי למנוע דיזל – טייר 2 שלהערכתם יוביל להורדת 12,000 מקרי מוות טרם עת, למעלה מ- 5,000 מקרי ביקור ילדים אסמאטיים בחדרי מיון בבתי החולים, למעלה מ-15,000 התקפי לב וכ- 10,000 מקרים של מחלות הקשורות בדרכי הנשימה. ואנחנו מדברים על שנה אחת.

מדובר בתועלת גדולה לתוחלת החיים אך גם חסכון גדול למערכת הבריאות האמריקאית המתמודדת עם כל התחלואים הללו.

חרחורים, גירויים במערכת הנשימה, קשיי נשימה, פגיעה בתפקוד הלב ובמערכת הדם, כל אלה גורמות לעלייה בשימוש בתרופות, בביקור בחדרי מיון, בקופות החולים, ובבתי החולים. מספר האשפוזים עולה וגם, לצערנו, מספר מקרי המוות בטרם עת עולים. זיהום אוויר, אם כן, הוא עסק לא משתלם כלכלית ובריאותית. ישנם שייפגעו יותר וחלקם פחות. זה תלוי בסוג המזהם, ברמת החשיפה אליו והמצב הבריאותי והחיסוני הכללי של הנפגע.

המזהמים הנפוצים ביותר הם : אגזוזי פליטה של כלי רכב, עשן ארובות מפעלים באזורי תעשייה קלה וכבדה, משרפות אשפה עירוניות המשחררות גז מסוג דיוקסין, חומרים כימיים הנפלטים החקלאות וביערנות, פעילות חציבה, וזיהום תעשיות צבאיות.

 

מאמרים בנושא: זיהום אוויר

זיהום אוויר - תחבורה

  

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר