כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>מים >>טיהור מים
   טיהור מים
לחץ להגדלה
בדרך כלל רוב מתקני טיהור המים יתנו לכם מים צלולים לאחר התקנתם. כל שעליכם לעשות הוא להחליף פילטרים לפי הוראות היצרן. אל תזלזלו בהחלפה, כי הפילטר הוא זה שעושה את העבודה השחורה והחשובה במתקן טיהור המים.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 09/02/09 15:25

 טיהור מים

 

ברוב חלקי הארץ בעיקר במרכז, מי הברז שבבתים אינם מומלצים לשתייה. אומנם ניתן לשתות אותם, אך אף אחד לא מוכן לקחת אחריות מה יקרה אם וכאשר. בטווח המיידי אולי לא תרגישו את זה. חוץ מטעם לוואי הכל אותו דבר, אבל בהמשך תוכלו לחוש את זה בבריאותכם. לכן, רוב האוכלוסייה משתמשת במים מינרלים מבקבוקים או מתקני שתייה של החברות הגדולות כמו "מי עדן", "נביעות", "עין גדי" ו"אקווה", או במתקני טיהור מים כמו תמי 4 וחברות טיהור מים אחרות.

בפניכם מידע נוסף על כמה תחומים הקשורים במים וטיהור מים.

כיום מסתובבים בשוק טיהור המים בישראל מספר יצרני מערכות טיהור מים. את מערכת טיהור המים יש לבחור לאחר שאתם יודעים בדיוק ממה סובלים המים באזור המגורים שלכם. ישנן בעיות שונות לאזורים שונים. במקומות מסוימים אבנית תהיה הבעיה, במקומות אחרים זיהומים חיידקיים יזהמו את המים ובמקומות אחרים המים יסבלו מעודף במתכות עילות, וטעם וריח קלוקלים. מתקן טיהור מים יש לבחור לפי סוג הבעיה כיוון שסוגי המסננים שונים בכל אחד מהם.

בדרך כלל רוב מתקני טיהור המים יתנו לכם מים צלולים לאחר התקנתם. כל שעליכם לעשות הוא להחליף פילטרים לפי הוראות היצרן. אל תזלזלו בהחלפה, כי הפילטר הוא זה שעושה את העבודה השחורה והחשובה במתקן טיהור המים.

כדאי לברר לפני רכישה אם המערכת מפרישה חומרים לתוך המים ואם כן איזה ומה ההשלכות. עדיף שלא תפריש כלום כמובן. כמו כן חשוב לדעת אם היא מסוגלת לענות על צריכת מים מספקת ביום. יש לברר אודות אחריות ואורך חיים ממוצע של המתקן.

הבה נדע יותר על מכשירים אלה ונתחיל באלמנטים השונים המטהרים את המים ונמצאים ברוב מערכות טיהור המים אותן אנו מכירים היטב.

פחם פעיל

הפחם באופן עקרוני, תפקידו הוא שיפור טעמם וריחם של המים. הוא מרחיק כלור וחומרים אורגניים, אך אינו מרחיק מתכות וחיידקים. כשאין זרימת מים דרך המגן הפחמי הוא יכול להוות עצמו בית גידול לחיידקים. כיוון שכך, במערכת טיהור מים בה מסנן פחמי יושלם תהליך טיהור המים באמצעות מסננים נוספים בעלי אופי אחר. על כך בהמשך.

אוסמוזה הפוכה

מערכת בעלת קרום שמרחיק מהמים כמעט כל חומר. החל ממינרלים וכלה בכלור, מתכות, פלואוריד וחיידקים שונים. הכרום כולא את החומרים הללו ומעביר דרכו רק את המים הנקיים.

טיהור מים – פילטר מכאני

מסנן חלקיקים רק מעל גודל מסוים לכן יעילותו חלקית כיון שלא מקטין את האבנית    הנמצאת במים. השפעת הסנן הכימי על מתכות שאנו לא רוצים במים היא זניחה. הסנן הזה צריך תחזוקה שוטפת ומעיקה כי מצטבר בו לכלכוך כל העת.

טיהור מיקרוביאלי

מונע מכאנית מעברם של חיידקים. המסנן עושה זאת באמצעות מנורת כספית שיוצרת קרינה על סגולית. חיידקים שנחשפים לקרינה זו מתים. אם המים עכורים מאוד היעילות של מנורת הכספית פוחתת.

אלה סוגי המסננים העיקריים במתקני טיהור מים. חשוב מאוד לזכור כדי לשתות מים מטוהרים ומסוננים עלינו להחליף את המסננים בזמנים המצוינים בדף הוראות היצרן.

 

מאמרים בנושא: מים / טיהור מים / התפלת מים

טיהור מים – מהי אוסמוזה הפוכה

משלחת מים מויר'גיניה

משק המים בישראל

 

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר