כניסה/הרשמה לבעלי עסקים
שם עסק
סיסמה
להרשמה שכחת סיסמה?
הפוך לדף הבית
הוסף למעודפים
אודות ירוקים | אינדקס ירוקים | מבצעים | לימודים | שלח כתבה
חדשות
20 לינואר 2011
בעל עסק ירוק? הצטרף עכשיו לאינדקס עסקים ירוקים שבאתר!
20 לינואר 2011
נתקלת במפגע סביבתי, תברואתי? צלם, פנה אלינו, ניידע את הרשויות ונבקש לטפל בבעיה!
14 לינואר 2011
יש לך רעיון ירוק? הינך פריק של איכות הסביבה? היית באתר אקולוגי מרשים? כתוב לנו, ושתף את כולנו בחוויותיך.
דרושים
חיפוש כתבות
תחום
כתבה
הרשם לקבלת ניוזלטר
שם
אימייל
כתבות ומאמרים
איכות הסביבה
אנרגיה חלופית
אתרי איכות הסביבה
בניה ירוקה
בעלי חיים
דרושים ירוקים
זיהום אוויר
מוצרי טבע
מוצרים אורגניים
מיחזור
מים
פרסום
דף הבית >>אנרגיה חלופית >>הגן הסולארי  - חינוך לקיימות לכל אדם
   הגן הסולארי  - חינוך לקיימות לכל אדם
הגן הסולארי בבנימינה הוא מרכז לאנרגיה ירוקה וקיימות ומטרתו להפיץ אץ נושא הקיימות באוכלוסיה כולה, לעודד את כלל האנשים להתחבר לצד הירוק שלהם וליישם כמה שיותר חיים ברי קיימא.

מאת: Yerookim
פורסם: 27/09/12 14:04

הגן הסולארי  - חינוך לקיימות לכל אדם

הגן הסולארי בבנימינה הוא מרכז לאנרגיה ירוקה וקיימות ומטרתו להפיץ אץ נושא הקיימות באוכלוסיה כולה, לעודד את כלל האנשים להתחבר לצד הירוק שלהם וליישם כמה שיותר חיים ברי קיימא. חינוך הוא עניין מסובך בעיקר כשזה מגיע למבוגרים, הם הרבה יותר קשים בקבלת רעיונות חדשים והרבה יותר סקפטים לגבי הבטחות ואימרות. לעמות זאת, ילדים הם כר נוח לחינוך ולהטמעת רעיונות חדשים ודרכם גם קל יותר להגיע אל המבוגרים, אם זה בתור משפחה שבאה ולומדת ואם זה ילדי בית ספר שאחר כך באים ומספרים את הכל בבית ועומדים על קיום "המצוות" הירוקות החדשות.

בגן הסולארי תוכלו ללהתקל בשלל אמצעים שניתן להשתמש בהם בשמש ולהפיק אנרגיה. סביב הנושא המרכזי של הסולאריות והשמש תוכלו בכלל ללמוד על מיחזור, צמצום צריכה, ייצור תחליפי נפט ועוד דברים שיגרמו לחייכם להראות קצת יותר ירוקים.

חינוך לקיימות לגני הילדים: גני הילדים זוכים להפעלה מקורית דרך משחקים, הילדים מחפשים את הגיבורים שמצילים את כדור הארץ, וההפעלה נקראת "מסע הגיבורים הירוקים". הגיבורים הם כמובן הילדים שבתוך משחקיית הפסולת וטירת האנרגיה מחפשים את המטמון ומגלים את היצורים שמזהמים את העולם, הכל במשחק ספורטיבי ובפינות יצירה.

חינוך לקיימות לבתי הספר היסודיים

: סיור של כשעתיים בגן הסולארי כשכל כיתה מקבלת מדריך נפרד. הסיור נערך בין התחנות ובין הפעילויות השונות ביניהן יתנסו התלמידים בבישול בשלל תנורים סולארים (מותנה בהופעת שמש), הם ילמדו לייצר ביו-דיזל לומדים על מיחזור ומכינים נייר ממוחזר. באותו סיור ניתן גם להוסיף לחוויה הפעלות אש, קרקס, הכנות צבעים טבעיים, והיכרות עם עולם הקוסמטיקה הטבעית.

חינוך לקיימות לתלמידי חטיבות ביניים ותיכון:

הסיור של הגדולים מותאם לגיל שלהם ולחומר המדובר בכיתה. גם הם מסיירים בגן הסולארי בערך שעתיים, אבל הסיור שלהם מתובל בסדנאות טכנולוגיות ובדיונים בנושאי בעיות סביבתיות וחברתיות.

השתלמות מורים:

אם הכל מתחיל בילדים, אז המורים שלהם חייבים שיהיה להם מושג כלשהו בנושא. השתלמויות מורים הם אחד המשקלים המרכזיים בפעילויות הגן הסולארי, בביקור של כשעתיים מגלגלים דיונים בנוגע להשפעות החינוך על הסביבה הטבעית ועל סביבת בית הספר, על הקשר בין אדם למקום ובין אדם לרעהו. הסיור מיועד למורים טרום סיור בית ספרי או למורים כהשתלמות – מורים למדעים, מורים לאמנות, מתמחים בהוראה וסטודנטים בלימודים לתעודת הוראה, צוותי הנקיון הקשורים לבית הספר וכל מי שזה מעניין אותו.

סיור לחיילים וסטודנטים

: סיור של כשעה וחצי בגן הסולארי ובו דיונים הנוגעים לשימור הסביבה, ליזמות בתחום הירוק, למחוייבות שלנו במערכת האקולוגית בה אנחנו נמצאים ועוד. המטרה היא שכל אדם שעובר את הסיור יקח את הרעיונות והמסרים בחזרה איתו לבית, למחלקה באוניברסיטה או לפלוגה בבסיס.

פעילויות לכל המשפחה

: משפחות עם ילדים מעל גיל 6 יכולות להזמין סיור בגן הסולארי. כל ההפעלות שהוזכרו קודם, בישולים ביום שמש יפה, יצירה בבקבוקים ממוחזרים, עיסת נייר וייצור נייר, הכנת צבעים ועוד, הכל נעשה בפעילות משותפת של הורים וילדים. הסיור מותנה בהשתתפות של מינמום 5 אנשים.

הגן הסולארי רוצה להעביר את המסר הירוק לכל אדם באשר הוא אדם. כולנו, בכל גיל, יכולים לעשות מהפך קטן בחיים שלנו ולהפוך אותם לחיים ברי קיימא, לחיים מקיימים יותר, ומקיימים מבחינת הדורות הבאים, שגם הם רוצים לנשום אויר נקי, לשתות מים נקיים, להנות משירותים כמו חשמל ומים זורמים ולגדל ילדים ברווחה.

.

   תגובות  (4) הוספת תגובה
1.
TLvGUwkSDwG 
john,john@hotmail.com,New York (09/12/2014)
2.
nxfsMZWGqfWI 
martin,julian3d5s@hotmail.com,New York (27/04/2015)
3.
USohDVMpxBEJTsFg 
Mark,mark357177@hotmail.com,New York (31/01/2016)
4.
hycBCVCxLtEiQuWjrI 
Mark,mark357177@hotmail.com,New York (04/02/2016)
 
© Copyright 2008 All Rights Reserved ירוקים : : ירוקים ברשת : : תנאי שימוש : : אנרגיה חלופית : : צור קשר Designed by scoopsites.net
אנרגיה סולארית מפת אתר